MARDİN ARTUKLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BERHUNİ’nin Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BERHUNİ’nin Yarıyıl Tatili Mesajı
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BERHUNİ’nin Yarıyıl Tatili Mesajı

                  Başta öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimiz olmak üzere tüm  mesai arkadaşlarımız ile velilerimizin özverili çalışmalarıyla geçirilen 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Yarınlarımız olan çocuklarımız için gösterdiğiniz bu özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Sevgili Öğrenciler,

                 Bugün almış olduğunuz karnelerin tek başına sizi başarılı ya da başarısız bir kişi yapmadığını bilmenizi isteriz. İyi bir karne alıp rehavete kapılmamanızı, kötü bir karne alıp moral bozmamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Unutmayın ki bu iki haftalık tatil süreci doğrularınızı, yanlışlarınızı ve gelecek döneme ait planlarınızı düşünmek için iyi bir fırsat. Karne notlarınız ne olursa olsun gelecek döneme planlı, hazır, sağlıklı ve mutlu bir başlangıç yapmanız, eminim ki sizin yeni başarılar yakalamanız için ön ayak olacaktır. Hepinize güzel bir tatil dileriz.

Sevgili Öğretmenler,

                 Özveri ile yoğun çalışarak başarılı bir eğitim öğretim dönemini daha geride bıraktığınız, öğrencilerimize kişisel, sosyal ve akademik alandaki gelişmelerine sağladığınız katkıların önemi çok büyüktür. Gelecek dönemde ilk dönem olduğu gibi velilerle ve öğrencilerle güçlü iletişiminizi temenni ediyor, sizleri her gün ve her saat değişen ve gelişen dünya şartlarında daha bilgili, yenilenmiş ve sağlıklı olarak tekrar eğitim yuvalarımıza bekliyoruz.
Sizleri yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı kutlar, sağlıklı ve mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dileriz.

Sevgili Veliler,

                Geleceğimizin ve hepimizin en kıymetli varlıkları olan çocuklarımızın her türlü başarı ve başarısızlıklarına doğru geri dönüşleri yapmanız çok önemli. Karne alan çocuklarımızı her halükarda tebrik etmeli, bu karnelerin bir günlük bir çabanın ve sadece öğrencimizin çabalarının sonuçlarının olmadığının farkında olmalıyız. Eğitim ve öğretim sürekli devam eden, içinde başta öğrenci olmak üzere veli, öğretmen, yönetici ve bütün çevrenin olduğu bir süreçtir. Bu yüzden başarılı ve başarısız bir karne öğrencinin karnesi olduğu gibi, bizim de karnemizdir. Bu tatil sürecini gelecek dönemi nasıl daha iyi geçireceğimiz üzerine düşünerek, sorunlara gerçek çözümler bularak ve çocuklarımızın hem bedensel hem de ruhsal dinlenmesini sağlayarak geçirelim. Gelecek dönemde de hem öğrencimiz hem de öğretmenlerimiz ile sürekli bir iletişim halinde olmayı ihmal etmememiz gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

 

               Bu duygu ve düşüncelerle mutlu, sağlıklı, huzur dolu bir ara tatili geçirmenizi diliyor, geçen dönem olduğu gibi bakanlığımızın yeni eğitim politika ve stratejilerine uygun bir şekilde, okullarımızı sürekli ziyaret edip, bire bir yerinde eğitimi daha iyi hale getireceğimizin de sözünü verip,  eğitim ve öğretim mücadelesine emeği geçen bütün değerli idareci, öğretmen ve personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.

 

 

Hasan BERHUNİ

     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yenişehir Mah., Barış Caddesi, Hilton Oteli yanı Artuklu/MARDİN - (0 482) 212 44 80 (0 482) 212 44 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.