MARDİN ARTUKLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTUKLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİMDE EN İYİ ÖRNEKLER

ARTUKLU İLÇE  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİMDE EN İYİ ÖRNEKLER

YAPILANLAR

1-   ) 171 Eğitim Kurumumuzda bozuk, kullanılmayan Bilgisayar, Fotokopi, fax,Projeksiyon cihazları toplatıldı. Tahmini 600 adet Bilgisayar ile 200’e yakın fotokopi makinasının onarımını yapmak üzere Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Hatuniye Kız Meslek Lisesi zemin katında ‘Bakım ve Onarım Atölyesi’ kuruldu. 1.Hafta içerisinde kullanılmayan bozuk 20 adet Bilgisayar ile 5 adet Fotokopi makinasının tamiri yapılarak okullara dağıtımı sağlandı.

2-   ) Çevre Bilincini oluşturmak amacıyla tüm kurumlarımıza 3’lü ayrıştırmalı plastik tekerlekli çöp konteynırları ile tüm sınıflarımıza çöp poşeti ile beraber kromajlı çöp kovaları dağıtıldı.

 

3-   ) Tüm kurumlarımızın temizlik malzemesi ihtiyaçları(tuvalet kağıdı,havlu,el sabunu,çamaşır suyu) karşılandı. Her okulumuza yıpranan bayraklarının değiştirilmesi için 5 adet direk için bayrak verilmiştir. Okullarımızın daha düzenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmalarının denetimi yapılarak Beyaz Bayrak alma kriter çalışması yapıldı. 8 okulumuz buna değer görülmüştür.

 

4-) Hamiyet projesi çerçevesinde Kaymakamımız Sayın Dr. Soner  KARATAŞOĞLU önderliğinde halı saha maçı yapıldı.

5) Hamiyet projesi kapsamında 50 Hami öğrencimize giyim yardımı bu hafta içerisinde yapılacaktır. Yardımlar İstanbul MAREV ile yapılan görüşmelerde temin edilmiştir. Ayrıca Cumhuriyet İlkokulunda 50 öğrencimize, Cevizlik İlk ve Ortaokulundan 50 öğrencimize giyim yardımı geldi dağıtımı bu hafta yapılacaktır. Bu yardımlar da İstanbul MAREV ile yapılan görüşmelerde temin edilmiştir.

 

6) Artuklu ilçesinde mevcut bulunan 2600 öğrencimize 1 yıl boyunca yapacakları tüm çalışmaların kırtasiye malzemeleri ile el çalışma kitapları,boyama kitapları dahil olmak üzere dağıtımı yapıldı. Okul öncesi velilerimize maddi külfet getirilmedi. Anaokulu ve Anasınıfı öğrenci sayısında geçen yıla oranla yaklaşık 400 civarında artış sağlandı.

2.DÖNEMDE YAPILACAKLAR

 1-) Tüm okullarımız Sosyal Bilgiler Harita Takımı, Matematik ders araç gereçleri,Fen dolaplarının alımı yapılarak dağıtımı sağlanacaktır.

 

2-) 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında fiziki mekanı müsait olan okullarımıza müzik sınıfı,resim sınıfı,kütüphane oluşturma çalışmaları yapılacaktır.

 

 

 Yenişehir Mah., Barış Caddesi, Hilton Oteli yanı Artuklu/MARDİN - (0 482) 212 44 80 (0 482) 212 44 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.